Bądź na bieżąco

News

BREAKING NEWS! Start sezonu 15 stycznia?!?

Opublikowano

dnia

Ellliotte Friedman, popularny dziennikarz zajmujący się NHL w Stanach Zjednoczonych podał właśnie najnowsze informacje dotyczące startu kolejnego sezonu! Wg. jego źródeł start rozgrywek miałby nastąpić 15 stycznia!Zaczęło się od Tweeta Chipa Alexandra, dziennikarza związanego z Carolina Hurricanes, który wspomniał o tym, że mecze hokejowe w PNC Arena mogłyby być rozgrywane już w styczniu.

Menadżer Generalny Hurricanes jest także optymistą, jeśli chodzi o rozmowy między NHL a NHLPA. Wg. niego impas, o którym pisałem wczoraj, może zostać rozwiązany w ciągu kilku najbliższych dni. Dziennikarze, z Friedmanem zaczęli szukać odpowiedzi u źródeł blisko związanych z ligą. Oto co udało mu się ustalić:

  • Zawodnicy i liga rozmawiają o starcie 15 stycznia 2021 roku
  • Obozy treningowe miałyby ruszyć dwa tygodnie wcześniej
  • Liczba meczy: 50, 52 lub 56 – liczby różnią się w zależności od źródła

Dodatkowo drużyny, które nie brały udziału w Play-Offs w bańkach dostałyby kilka dodatkowych dni na przygotowanie do sezonu. Zawodnicy tych organizacji mieliby zebrać się w ostatnich dniach grudnia. Zespoły, które grały w Play-Offs miałyby się stawić na obozach 1 stycznia 2021, w Nowy Rok.Sezon regularny miałby skończyć się na początku maja, a kalendarz były układany tak, by mieć pewien zapas czasowy w razie komplikacji. Finały Pucharu Stanleya miałyby być rozegrane na przełomie czerwca i lipca.

Jeśli chodzi o przepychanki finansowe wszystko nadal pozostaje niejasne, ale mówi się, że zawodnicy nie ustąpią i będą twardo obstawać przy swoim. Jednakże wszystko wskazuje na to, że w końcu ruszamy do przodu!

Więcej informacji – niebawem!

Copyright © Hockey Magazine + Agencja Greg Media.