Bądź na bieżąco

Felietony

Do trzech razy sztuka.

Opublikowano

dnia

Czasem trzeba zrobić dwa kroki w tył, by po chwili znów iść do przodu z większym impetem. W grudniu zeszłego roku byłem święcie przekonany, że to koniec i projekt zwany Hockey Magazine nie ma sensu. Nie zgadzało się nic. Wszelkie prognozy i estymacje wskazywały na to, że roczne prowadzenie serwisu przyniesie w najlepszym przypadku zwrot poniesionych kosztów na utrzymanie serwera oraz domeny. W takiej sytuacji nie mogłem nawet zacząć myśleć o rozwijaniu i dalszym prowadzeniu serwisu.

Minęło jednak kilka miesięcy, a na horyzoncie pojawiło się kilka nowych możliwości, dzięki którym portal będzie mógł istnieć i iść do przodu. Mówię tu przede wszystkim o współpracy z Fuksiarz.pl, który będzie stale obecny na tym portalu. O innych, mniejszych współpracach napomknę w najbliższej przyszłości.

Dzięki temu będę mógł nie tylko regularnie publikować tutaj materiały, ale także zadbać o to, by były atrakcyjniejsze. Być może już niebawem pojawi się licencja na zdjęcia, uruchomię podcast, a może i nawet kanał na YouTube. Ale zanim co… przejdźmy jednak do rzeczy.

Jaki będzie Hockey Magazine w odsłonie 3.0?

Pozostają:

  • Felietony. Możecie spodziewać się konkretnych treści traktujących o NHL, sprawach istotnych, w tym tłumaczenia takie jak chociażby tekst o Colinie Wilsonie i jego historii. Jak często? Może będzie to raz w tygodniu, może dwa, a może rzadziej. Nic na siłę – chcę abyście otrzymali darmowy content najwyższej jakości. A ja też nie chcę narzucać sobie reżimu i obiecywać Wam rzeczy, których nie będę w stanie zrealizować.
  • Kącik historyczny – poprzednie „kącikowe” artykuły cieszyły się dość sporą popularnością, dlatego też raz na jakiś czas przytoczę Wam ciekawe historie związane z hokejem na lodzie z całego świata, nie tylko z NHL.
  • Wywiady – na pewno w formie pisanej, a może i z czasem wejdą na wspomniany YouTube i pojawią się tam rozmowy w formie video. Tu także nic na siłę – jednakże szykuję w tej kwestii kilka niespodzianek 😉
  • Power Ranking – w wersji miesięcznej. Na koniec miesiąca w krótkiej formie (raz żartobliwej, raz poważnej) przyjrzę się poczynaniom każdej drużyny. W warunkach polskich tworzenie PR częściej mija się z celem. No chyba, że drogi czytelniku, chciałbyś pomóc, wówczas odsyłam do działu Współpraca 😉

Nowości:

  • Przegląd prasy: doszedłem do wniosku, że bez sensu jest przepisywać newsy, do których dociera większość z Was na serwisach zagranicznych, tudzież polskich.  Zamiast tego, co kilka dni zaproponuję Wam przegląd prasy – gdzie zbiorę w jednym miejscu kilka najważniejszych moim zdaniem hokejowych wiadomości i artykułów, jakie pojawiają się w sieci.
  • Typer Box:  Coś dla fanów wróżenia ze szklanej kuli – analizy najbliższych meczy wraz z typami, nie tylko na zwycięzcę konfrontacji. Overy, undery, strzelcy bramek – z pewnością wszyscy typo-fani znajdą tu coś dla siebie.
  • Liga Typera: Hockey Magazine i twitterowa Liga Typera łączą siły! Na naszej stronie znajdziecie zawsze aktualną tabelę sezonu zasadniczego, drabinkę play-offs oraz aktualny post z Twittera z najnowszymi typami! Trzymajcie kciuki, bo może będzie to pierwsza edycja z nagrodami! 

Czy to wszystko? Z pewnością nie. Mam nadzieję, że będziecie tu zaglądać regularnie, pomimo tego, iż na chwilę obecną codziennie nie będzie czekać na Was nowy tekst. Mam nadzieję, że będzie to dla Was miejsce, do którego chętnie wracacie po dawkę hokejowej wiedzy, analiz, ciekawostek i historii.

Czy tym razem się uda? Jak to mówią: do trzech razy sztuka!

Czytaj dalej

Copyright © Hockey Magazine + Agencja Greg Media.