Bądź na bieżąco

News

Kluczowe daty sezonu 2021/2022

Opublikowano

dnia

Sezon ogórkowy w NHL powoli się kończy! Ze względu na pandemię i opóźniony start poprzednich rozgrywek, w tym roku letnia przerwa w najlepszej lidze świata trwa nieco krócej. Lipiec zamiast wypoczynku, stał pod znakiem Draftu, wyboru zawodników do nowej drużyny: Seattle Kraken, a dodatkowo prawie miesiąc później niż pierwszego dnia lipca, otworzyło się okno na zatrudnianie wolnych agentów. Obozy rozwojowe dla młodych zawodników za nami, trwa turniej „młodzików”, a to zwiastuje tylko jedno: już zaraz obozy przygotowawcze i start sezonu! Oto kilka najważniejszych dat i zaplanowanych wydarzeń na sezon 2021/2022.

Kiedy startują obozy przygotowawcze (training campy?)

Jak wspomniane to było wcześniej, obozy rozwojowe dla prospektów za nami, zatem wszystkie drużyny przygotowują się do obozów przygotowawczych z prawdziwego zdarzenia. To w tym czasie wyklarują się składy każdej z drużyn. Nie wszystkie obozy startują w tym samym czasie. Na początku w klubach zameldują się najmłodsi i pierwszoroczniacy. Weterani lodowisk NHL dojadą do klubów nieco później. Wszyscy (ok 40 zawodników na klub) powinni rozpocząć treningi maksymalnie w czwartym tygodniu września, czyli już po weekendzie (18-19.09).


Kiedy startuje pre-season i mecze „towarzyskie”?

Mecze kontrolne wystartują w sobotę, 25 września. Na start zagrają:

Toronto Maple Leafs vs. Montreal Canadiens

St. Louis Blues vs. Minnesota Wild

Każda drużyna rozegra w sumie 6 spotkań. Zakończenie meczy kontrolnych planowane jest na 9 października.


Kiedy startuje sezon regularny?

Wielki start kolejnego sezonu naszej ulubionej ligi odbędzie się 12 października. Tego dnia w akcji zobaczymy cztery drużyny. O godzinie 1:30 polskiego czasu mistrzowie z poprzednich rozgrywke, Tampa Bay Lightning zmierzą się z Pittsburgh Penguins. O 4 nad ranem p.c. w lidze zadebiutuje nowa drużyna: Seattle Kraken, którą podejmować będzie Vegas Golden Knights.

NHL wraca do normalnego kalendarza i planuje rozegrać pełny, 82-meczowy sezon. W sumie rozegranych zostanie 1312 meczy sezonu regularnego. Ostatnie spotkanie przewidziane jest na 29 kwietnia 2022 roku.1 stycznia – Winter Classic wraca!

W zeszłym roku ze względu na pandemiczne ograniczenia tradycyjny mecz z serii Winter Classic nie mógł się odbyć. To wyjątkowe wydarzenie wraca w przytupem w Nowy Rok! Tym razem w tym spotkaniu Minnesota Wild zmierzy się z St. Louis Blues. Mecz odbędzie się na stadionie Target Field, gdzie na co dzień gra baseballowy zespół Minnesota Twins.


Czy w tym sezonie odbędzie się Mecz Gwiazd?

Tak! Mecz Gwiazd wraca! Najlepsi zawodnicy wybrani przez fanów zmierzą się w tradycyjnej potyczce towarzyskiej i hokejowych konkursach w dniach 4-5 lutego 2022 roku. Gdzie? Viva Las Vegas!  


Przerwa na Igrzyska Olimpijskie

Dzięki umowie NHL, NHLPA i IIHF zawodnicy NHL znów będą mogli wziąć udział w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich, które odbędą się w Beijing w lutym przyszłego roku. IO startują 4 lutego, a hokejowy turniej potrwa do 20 dnia tego miesiąca. Przerwa olimpijska ma potrwać do 22 lutego, by zawodnicy mieli czas na powrót i chwilę odpoczynku.


NHL Stadium Series

Kolejne mecze na świeżym powietrzu to seria NHL Stadium Series. Na stadionie drużyny NFL – Tennessee Titans – Nashvile Predators podejmować będą Tampa Bay Lightning. Mecz zostanie rozegrany 26 lutego.

Warto zaznaczyć, że pierwotnie gospodarzem tego wydarzenia miała być Carolina Hurricanes, jednak Manadżer Generalny Canes, Don Waddel, poprosił ligę o przeniesienie meczu z ich udziałem na inny termin w przyszłości (już wiemy, że będzie do sezon 2022/2023). Jak podkreślał, chce aby mecz odbył się w „bezpiecznym środowisku”.


Czy odbędzie się mecz Heritage Classic?

Tak! Mecz pod nazwą Heritage Classic rozgrywany do tej pory był między drużynami kanadyjskimi, jednakże w tym roku NHL odchodzi od tej tradycji. 13 marca 2022 roku na Tim Hortons Field w Hamilton (Ontario) Toronto Maple Leafs podejmą Buffalo Sabres.


Kiedy wystartują play-offy?

Oficjalna data startu play-offs nie jest jeszcze ustalona. Znając jednak datę końca sezonu regularnego (29 kwietnia 2022), można przypuszczać, że pierwsza runda PO wystartuje na sam koniec kwietnia, lub na samym początku maja. W związku z Draftem planowanym na 7-8 lipca 2022, zwycięzca Pucharu Stanleya powinien zostać wyłoniony do końca czerwca 2022.


Grafiki: Zdjęcie główne: https://www.sportslogos.net/ | Pozostałe: NHL.com

Czytaj dalej
Kliknij aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © Hockey Magazine + Agencja Greg Media.