Bądź na bieżąco

News

Ściąga: ważne daty w NHL.

Opublikowano

dnia

logo nhl

Ktoś by mógł stwierdzić, że w NHL mamy obecnie sezon ogórkowy. Nic z tych rzeczy! Najbliższe tygodnie będą niezwykle intensywne i interesujące. Dla niektórych być może będą to dni bardziej emocjonujące niż sam finał Pucharu Stanleya. Czekają nas przetasowania, wymiany, wybory, chaos i trzęsienia ziemi. Poniżej znajdziecie wszystkie kluczowe daty na najbliższy czas.

Draft rozszerzający

Jak pewnie wiecie, od przyszłego sezonu do ligi dołącza nowa drużyna i będzie to Seattle Kraken. Aby jednak móc grać, potrzebni są hokeiści. Władze Krakenów zawodników będą wybierać spośród wszystkich pozostałych drużyn NHL z wyjątkiem Vegas Golden Knights, którzy są zwolnieni z obowiązku „oddania” hokeistów ponieważ sami niedawno do NHL dołączali. Wszystkie drużyny mają możliwość zastrzeżenia kilku zawodników.

17 lipca – sobota: do godziny 23:00 polskiego czasu drużyny muszą przesłać listę chronionych zawodników.

21 lipca – środa: o godzinie 2 w nocy polskiego czasu startuje Expansion Draft.

Pozostałe daty

23 lipca – piątek: o godzinie 1 w nocy polskiego czasu startuje pierwsza runda Draftu do NHL.

24 lipca – sobota: rundy 2-7 Draftu do NHL 2021.

26 lipca – poniedziałek: ostatni dzień, w którym można składać oferty kontraktów dla Restricted Free Agents – czyli zarejestrowanych wolnych zawodników. (RFA =- zawodnik, któremu skończył się pierwszy zawodowy kontrakt, ale nie kwalifikuje się na wolnego agenta).

28 lipca – środa: start Free Agency! Zawodnicy bez kontraktu, zarówno wolni agenci (UFA) jak i zarejestrowani (RFA), którzy nie otrzymali oferty od dotychczasowego klubu mogą podpisać nową umowę z nową drużyną.

22 września: potencjalna data startu obozów przygotowawczych przed sezonem 2021/2022

Czytaj dalej

Copyright © Hockey Magazine + Agencja Greg Media.